MILLENNIUMI SOKADALOM 2000

Millennium 2000

Millennium 2000

m37 m15
Web Album 2000
m11 m29

Péntek, július 28
Várszínpad

17:00 Népművészek, népi iparművészek kirakódó vásárának megnyitója
18:00-18:30 Megnyitó - Megyei és városi elöljáróságok köszöntik
a millenneumi sokadalom résztvevőit
18:30-18:45 Boróka néptáncegyüttes műsora
18:45-19:00 Şireagul Néptáncegyüttes műsora
19:00-21:00 Gálaműsor
Maros művészegyüttes magyar és román tánccsoportjának fellépése

Maros művészegyüttes próbaterme

22:00-01:00 Táncház

Szombat, július 29
Várszínpad

10:00-14:00 Hagyományőrző nézpene- és néptánccsoportok fellépése:
Hargita, Kovászna, Maros megyei résztvevőkkel
17:00-20:00 Hagyományőrző népzene- és néptánccsoportok fellépése:
Hargita, Kovászna, Maros megyei résztvevőkkel
20:00-22:00 Gálaműsor
Háromszék Táncegyüttes és Udvarhely Néptáncműhely műsora

Gyerekjátszóház

10:00-14:00 Gyerekfoglalkozások; hagyományos népi mesterségek megismertetése a gyerekekkel - fonás, nemezelés, agyagozás, babakészítés.
17:00-20:00 Gyerekfoglalkozások, gyerekjátékkészítés, népzene-néptánc tanítás

Kirakódóvásár

10:00-22:00 Népművészeti tárgyak, népi mesterségek bemutatása és vására

Maros művészegyüttes próbaterme

22:00-01:00 Táncház

Vasárnap, július 30
Várszínpad

10:00-12:00 Hagyományőrző népzene- és néptánccsoportok fellépése:
Hargita, Kovászna, Maros, Bákó megyei résztvevőkkel
12:00-13:30 Ökumenikus ima a magyarság és az ezer éve együtt élő nemzetek jövőjéért - római katolikus, református, unitárius, evangélikus, ortodox, görög katolikus papok részvételével
16:00-17:00 Csíki Játékszín: Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj
zenés mesejáték magyar népmese alapján
17:00-20:00 Hagyományőrző népzene- és néptánccsoportok fellépése:
Hargita, Kovászna, Maros, Bákó megyei résztvevőkkel
20:00 Záró gálaműsor Hargita Művészegyüttes és Gyímesi hagyományőrző együttes részvételével.

Gyerekjátszóház

10:00-12:00 Kézműves bemutatók, gyerekegyüttesek programja
17:00-20:00 Gyerekefoglalkozások, játékok, tánc-, énektanítás

Kirakódóvásár

10:00-20:00 Népművészeti tárgyak, népi mesterségek bemutatása és vására

Résztvevő hagyományőrző együttesek: Kissfülpös, Sárpatak, Marosszentgyörgy, Abásfalva, Holtmaros, Buni, Hodák, Marosmagyaró, Ciumernic, Őrkő, Idicel-sat, Felsősófalva, Pálpataka, Mezőpanit, Gernyeszeg, Valea Larga, Vajdaszentivány, Marosszentkirály, Mezőbánd, Balánbánya, Csíkszentdomokos, Dombó, Gyímes.

Utolsó módosítás dátuma: 2007.10.14